Altınordu
Poyraz Ecz
0452 234 38 83
Zübeyde Hanım Cad.No:141/C Cumartesi Pazarı Mevki İdeal AVM Karşısı

Pelin Ecz
0452 225 49 99
Eğitim Araştırma Hastanesi Çıkış Kapısı Karşısı

Gündoğdu Ecz
0452 234 51 04
Doğakent Fizik Tedavi Hastanesi Karşısı

Fatsa
Seyitolu Ecz
0452 423 16 97
Belediye Kars

Ünye
Turan Ecz
0452 324 04 41
Fiskomar Kars

Ziyaretci İstatistiği
mod_vvisit_counterBugün95
mod_vvisit_counterDün1539
mod_vvisit_counterHafta95
mod_vvisit_counterAy30050
mod_vvisit_counterToplam2944255

Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat BERAN'ın biyografi niteliğindeki son kitabı "Nenem, Babam ve Ben" kitabını isteyenler Odamızdan temin edebilirler.

 

TEB tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 154. maddesi esas alınarak, 01.01.2018 - 30.06.2018 dönemi için belirlediği katsayıyla hesaplanan 2018 yıllık aidatlar aşağıya çıkarılmıştır.

 

ECZANE ECZACILARI İÇİN
ODA AİDATI                               :    54.28 TL
AFET FONU                               :    54.28 TL
YARDIM SANDIĞI                      :  162.83 TL
ODA HİZM. KAT. PAYI                :  813.61 TL
TOPLAM                                     :  1.085.00 TL
MESUL MÜDÜR ( DEPO VE ÖZEL HASTANELER )
ODA AİDATI                         :    54.28 TL
YARDIM SANDIĞI                :  162.83 TL
ODA HİZM. KAT. PAYI          :  813.61 TL
TOPLAM                              :   1.030.72 TL
KAMU ECZACISI
ODA AİDATI                         : 27.24 TL
YARDIM SANDIĞI                : 81.41 TL
TOPLAM                              :  108.65 TL
6643 sayılı Türk Eczacıları Birliği Kanunu'nun 55. maddesinin ( b) fıkrası, "Aidatlar en geç Şubat ayı sonuna kadar ödenir." Aidatlarını zamanında ödemeyen üyeler, vecibelerini yerine getirinceye kadar Oda hizmetlerinden faydalanamazlar, hükmüne eczacılarımızın dikkat etmeleri önemle duyurulur.
 

Sosyal Güvenlik Kurumu Muhasebe Daire Başkanlığı'ndan Birliğimize yapılan bilgilendirmede;

2017 Ekim Ayı Hastane, Eczane, Optik ve Tıbbi Malzeme tedarikçilerine ait fatura bedellerinin 15.01.2018 tarihinde bankaya gönderileceği ve aynı gün eczacılarımıza ödeme yapılacağı iletilmiştir.

 
Değerli Meslektaşlarım,
Yönetim kurulumuz seçileli çok kısa bir dönem olmasına rağmen bir çok alanda yoğun faaliyetler içinde olduk. Seçim döneminde sahanın nabzını tutma fırsatımız oldu. Hem odanın iç yapısının düzenlenmesi konusunda çalışmalarımızı tamamlayıp  hem de Türkiye ve ilimiz genelinde sektörel anlamda gelişmeleri yakından takip ederek bilgilendirme konusunda elimizden gelen gayreti gösterdik. Bu dönem içinde size yaptıklarımızla ilgili faaliyet raporumuzu sunuyoruz. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım bu dönemde bize verdiğiniz katkı ve desteğe çok teşekkür ediyoruz. Daha güzel günler için;  birlik ve beraberliğimizi koruyarak el ele olmaya devam edeceğiz. Hepinizin yeni yılını kutluyor. Sağlık, başarı ve mutluluğun daima sizinle birlikte olmasını diliyorum.

Ecz. Hakan ÖZTEKİN
24. Bölge Ordu Eczacı Odası Başkanı

--------------------------------------------------------------------------
Yönetim Kurulumuz; 23-24 Eylül 2017 tarihinde yapmış olduğumuz Seçimli Olağan Kongresi'nin ardından 29 Eylül 2017 tarihinde siz değerli Eczacılarımızın da destekleriyle ilk toplantısı ile göreve başlamıştır.
Yönetim Kurulumuz 2017 yılı içinde yapmış olduğu 9 toplantı ile;
• Yeni dönem faaliyetlerinin planlanması
• Temsilcilerin belirlenmesi
• Komisyonların belirlenmesi
• Sıralı Dağıtım Sisteminin yenilenmesi
• Odamızın fiziki şartlarının iyileştirilmesi vb. konularda mesai harcamıştır.
• 6643 sayılı Yasamızın Temsilciler ve Eczacılık Temsilciler Yönetmeliği 4. madde c bendi gereğince 30'un üstünde eczane bulunan bölgeler için 1 Bölge Temsilcisi, 2 Bölge Temsilcisi yardımcısı atanması için  5 Ekim 2017 tarihinde yapmış olduğumuz duyuru ile Ünye ve Fatsa ilçe temsilciliği için üyelerimizden talep istenmiştir. Gelen talepler doğrultusunda Ünye ve Fatsa ilçe temsilcileri ve  yardımcıları belirlenmiştir. Tüm temsilcilerimiz ve yardımcılarına görevlerinde başarılar dileriz.
• Odamızın iş ve işlemlerinde Yönetim Kurulu'na yardımcı olmak adına Sıralı Dağıtım, İcra, Muvazaa, SGK İtiraz, Nöbet ve Kamu Eczacıları Komisyonumuz kurulmuştur. Tüm komisyon üyelerine yeni görevlerinde başarılar diler çalışmaları için şimdiden teşekkür ederiz.
• Sıralı Dağıtım Komisyonumuz; yapmış olduğu toplantılarla SGK sözleşmemize göre mevcut olan 18 sıra ile ilgili kotaların revize edilmesi, Kan ürünü reçetelerinde ise yeni bir sıralı kotalı dağıtım sistemi için Yönetim Kuruluna rapor sunmuşlardır. Yönetim Kurulumuzda; Kan Ürünü Reçetelerinde 2018 yılından itibaren geçerli olacak şekilde yeni bir reçete dağıtım sistemine geçilmesi, diğer reçete gruplarında ise kotaların tutarlara göre revize edilmesi konusunda karar alınmıştır.
• İcra Komisyonumuz da yapmış olduğu toplantılarda;
◦ Yeni dönem eğitim, sosyal ve kültürel etkinlikleri
◦ Eczanelerimizde yıllarca biriken miadı geçmiş ilaçların toplanması ve yönetmeliğe uygun bertarafının yapılması çalışmalarının başlatılması
◦ Yeni internet sitesi için çalışma yapılması
◦ Eczacılarımızın Eczanelerindeki iş ve işlemlerini kolaylaştırıcı faaliyetler gibi konularda Yönetim Kurulu'na görüş belirtmişlerdir.
• Yönetim Kurulumuzca Sağlık Müdürü ve İlaç Eczacılık Şubesi Yetkilileri ziyaret edilmiş, yaşanan sıkıntılarla ilgili görüş alışverişinde bulunulmuştur.
• Hasta alt bezi reçetelenmesinde rapor fotokopilerine Hekimlerimizce Aslı gibidir onayı yapılmak istenmemesi nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü ve Aile Hekimleri Derneği'ne bu durum resmi yazı ile beyan edilmiştir. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı ve Türk Eczacıları Birliği'ne de bu raporlara aslı gibidir onayının ilaç reçetelerinde olduğu gibi Eczanelerimizce yapılmasının sağlanması konusunda çalışma yapılma konusunda resmi yazı iletilmiştir.
• 21 Ekimde Ordu – Akşehir arasında dostluk köprüsü oluşturmak adına Ecz. Kani Arslan anısına 22.si düzenlenen 5 -7 yaş arası" dostluk ve sevgi köprüsü" adlı  resim sergisi ve ödül törenine Odamızca katılım ve destek sağlanmıştır.
• 25 Ekim 2017 tarihinde Konya Eczacı Odası ile yapılan ortaklaşa çalışma ile “Uzun Dönem Araç Kiralaması” ile ilgili olarak özel bir firmadan kampanyalı fiyat alınıp üyelerimize duyurulmuştur.
• 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resmi töreninde Odamızı Saymanımız Ecz. Serap Turan temsil etmiştir.
• 30 Ekim 2017 tarihinde Miadı Geçen İlaçların İmhası için ilaçların ve listelerinin Odamıza getirilmesi duyurulmuş, 5 Aralıkta da ilaçlar araca yüklenerek İzmir İZEYDAŞ firmasına yollanmıştır. İmha evrakları dağıtımı Odamızca yapılmıştır.
• 10 Kasım  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü Anma resmi töreninde Odamızı Saymanımız Ecz. Serap Turan temsil etmiştir. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem ve minnetle anıyoruz.
• 11 Kasım 2017 tarihinde Arslan Eczanesinin açılışı Oda Başkanımız Ecz. Hakan Öztekin’in de katılımıyla yapılmış olup, meslektaşımız Ecz. Gökhan Arslan' a başarılar dileriz.
• Üyelerimizin Sosyal Hayatta da bir arada olması adına 12 Kasım 2017 Pazar Günü Gölköy Ulugöl'e bir kahvaltı ve gezi programı düzenlenmiştir.
• 15-19 Kasım 2017 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen TEB 41. Olağan Büyük Kongresi' sine Odamızca geniş katilim sağlanmıştır. 41. Dönem TEB Merkez Heyetine yeni dönemde başarılar dileriz.
• 22 Kasım 2017 tarihinde Eczacılarımızın  yararlanabileceği KOSGEB destekleri konusunda görüş alışverişinde bulunmak adına KOSGEB İl Müdürü ziyaret edilmiştir.
• 2 Aralık 2017 tarihinde Korgan ilçemizde faaliyet gösterecek Yavuz Eczanesinin açılışı yapılmış olup, meslektaşımız Ecz. Yavuz Selim ‘ e başarılar dileriz
• SGK ve TEB arasında imzalanan Tıbbi Malzeme Sözleşmesi kapsamında Eczanelerimizce verilen tıbbi malzemelerin karşılanmasından yaşanan sorunlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu yetkilileriyle görüşmeler yapılmış, dikkat edilmesi gereken işlemler sitemizden duyurulmuştur. Aynı kapsamda 19 Aralık 2017 tarihinde Ordu Ticaret ve Sanayi Odası'nda “Ortopedik ürünlerin kullanımı ve mevzuatı” konulu Eczacı Eğitimi düzenlenmiştir.
• Odamızın Doğalgaz tesisatı ve bununla ilgili gereken proje-onarım işlemleri fiyat teklifi usulüne göre yaptırılmıştır.
• TEB tarafından yayınlanan tüm duyurular internet sitemizden üyelerimize duyurulmustur.
 

Ocak  ayına ait  nöbet listesinde nöbet değişikliği yapılmıştır.

12 OCAK 2018 CUMA  : TOPALOĞLU ECZANESİ

19 OCAK 2018  CUMA: ERGUVAN ECZANESİ

 

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 22.12.2017 tarihinde “İşyeri Hekimliklerinde E-Reçete Uygulaması” başlıklı duyuru ile İşyeri hekimleri için “Sgk Kurumsal Hekim Şifreli” ve “Güvenlikli Elektronik İmzalı” e-reçete uygulamasına 02.01.2018 tarihinden itibaren zorunlu olarak geçilecek olup bu tarihten itibaren manuel reçete girişine “Sistem çalışmadığı için e-reçete düzenlenememiştir.” ibaresi bulunan ve reçeteyi yazan hekim tarafından imzalanan reçetelerde izin verilebileceği; ancak Güvenlikli elektronik imzasını temin edemeyen İşyeri hekimlerinin de olabileceği ve bu nedenle de hasta mağduriyeti de oluşmaması için 01.03.2018 tarihine kadar “Sgk Kurumsal Hekim Şifresi” ile yazılan e-reçete’ler kabul edilebileceğibildirilmişti.

Birliğimiz ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında imzalanan Protokolün “3.3. Reçete iadesi” başlığı altında yer alan “3.3.1. Reçete üzerinde” maddesinin 14. fıkrasında “Manuel reçetelerde e-reçete düzenlenememe gerekçesinin bulunmaması,” hükmü yer almaktadır.

Bu hüküm çerçevesinde 02.01.2018 tarihi itibariyle manuel olarak düzenlenen işyeri hekim reçetelerinde “Sistem çalışmadığı için e-reçete düzenlenememiştir.” ibaresi ve hekim kaşe imzası bulunmaması reçeteiade gerekçeleri arasında yer almaktadır.

Kurum duyurusu için tıklayınız.

 

Ocak  ayına ait  nöbet listesinde nöbet değişikliği yapılmıştır.

12 OCAK  2018 CUMA

HASTANELER-DENİZ-GÜNAYDIN

25  OCAK 2018 PERŞEMBE

UĞUR-YENİÇARŞI-ZEYNEP

 

T.C.Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 25.12.2017 tarihli Tahsilat Genel Tebliği (Seri:A Sıra No:1’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ) ile yapılan bildirimle, 01.01.2018 tarihinden itibaren başlayacağı duyurulan borç sorgulama işlemlerinin meslektaşlarımıza yeni bir iş yükü getirmemesi amacıyla; T.C.Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal, T.C.Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu Strateji Geliştirme Başkanlığı ile, Tebliği yayımlanmasının hemen ardından görüşmeler yapılmıştır.

Meslektaşlarımızdan talep edilen “Borcu Yoktur Yazısı” ile ilgili Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu Strateji Geliştirme Başkanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda vergi borcunun sorgulanması hususundaki düzenlemenin uygulaması 1 Mart 2018 tarihine ertelenmiştir.Meslektaşlarımızın herhangi bir şekilde “Vergi Borcu Yoktur” yazısı temin etmeleri gerekmemektedir. Mart ayından sonra da vergi borcu sorgulaması web servisler aracılığıyla Kurumlar arasında yapılacaktır.

 

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 3 / 523