Altınordu
Poyraz Ecz
0452 234 38 83
Zübeyde Hanım Cad.No:141/C Cumartesi Pazarı Mevki İdeal AVM Karşısı

Pelin Ecz
0452 225 49 99
Eğitim Araştırma Hastanesi Çıkış Kapısı Karşısı

Gündoğdu Ecz
0452 234 51 04
Doğakent Fizik Tedavi Hastanesi Karşısı

Fatsa
Seyitolu Ecz
0452 423 16 97
Belediye Kars

Ünye
Turan Ecz
0452 324 04 41
Fiskomar Kars

Ziyaretci İstatistiği
mod_vvisit_counterBugün95
mod_vvisit_counterDün1539
mod_vvisit_counterHafta95
mod_vvisit_counterAy30050
mod_vvisit_counterToplam2944255

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yayımlanan 13.11.2017 tarihli duyuru ile, Onko İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. nin ithal ruhsatına sahip olduğu "Ig Vena IV İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Flakon 100 ml" adlı ürünün, 167626 seri numaralısına güvenlik gerekçesiyle 19 Kasım 2015 tarih ve 29537 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Geri Çekme Yönetmeliği" ne göre 1. sınıf A seviyesinde (nihai kullanıcı seviyesi) geri çekme işlemi uygulandığı, gereğinin yapılmasının ilgili firmaya duyurulduğu belirtilmektedir.

Kurum duyurusu için tıklayınız.

 

Bilindiği gibi Yardımlaşma Sandığına üye meslektaşlarımızın eczaneleri TEB Artı Sigorta Brokerliği aracılığıyla 10.02.2017 tarihinden itibaren, "Grup Eczane Sigortası" yaptırılarak güvence altına alınmıştı.

Standart Teminat ve bedellerde yapılan grup poliçesinin her yıl güncellenmesi, geliştirilebilmesi ve tüm kıymetlerin güvence altına alınabilmesine yönelik çalışmalarda kullanılmak üzere üyelerimizin eczanelerindeki kıymetlerin (emtia, dekorasyon, demirbaş, manuel reçete gibi) toplam değerlerinin, Eczacı Bilgi Sistemi üzerinde yayınlanan formlara üyelerimiz tarafından girilmesi gerekmektedir. Eczane Bilgi Sistemi üzerinde söz konusu verilerin girişinin yapılacağı ekrana ait ekran görüntüsü ekte iletilmektedir.

 

Devamını oku...

 

Odamız üyesi Ecz. Gökhan ARSLAN'ın Bucak Mah. Bekir Sıtkı Pamuk Caddesi ( Bucak Camii-Toptancı Yanı) No:8/A Altınordu/ORDU yer alan Arslan eczanesinin açılışı yapılacaktır.

Genç meslektaşımıza meslek hayatında başarılar dileriz.

Açılış : 11 Kasım 2017 Cumartesi günü Saat:12.00


 

Meslektaşlarımızın talepleri doğrultusunda 12 Kasım 2017 Pazar günü için plandığımız, Ordu İlimizde sonbaharın en güzel fotoğraflandığı yer olan Gölköy/Ulugöl'deki gezimizde sizleri de aramızda görmek isteriz.

Gezi Planı:

Saat:09.30 Hareket (Eski tenis Kort alanından )

Saat: 12.00 Tombisbeyde Kahvaltı

Saat:15.00 Ulugöl Dönüş

Katılımcı sayısını ve ulaşım şeklinizi (otobüs veya kendi imkanınızla ) 9 Kasım 2017 Perşembe mesai bitimine kadar bizlere bildiriniz.

Ecz. Elif Ebru SİHİR - 0 555 314 41 30

Ecz. Seçil DUYAR - 0 530 541 83 52

Ecz.Selim Can KAHYAOĞLU - 0 542 795 39 21

NOT: Sayı netleştikten sonra kahvaltı ve ulaşım ücreti belirtilecektir.

 

 

Talebi olmadığı halde farklı firmalardan bedelsiz veya konsinye şeklinde Eczanelerimize ürün gönderildiği konusunda şikayetler gelmektedir.

Eczanelerimizin bu gibi ürünleri kargolardan kabul etmemeleri ve personellerini bu konuda uyarmaları uygundur.

 
Bilindiği üzere Kurumumuz ile ayaktan hazır tıbbi malzeme sözleşmesi imzalamış merkezlerin reçete giriş ve dönem sonlandırma ekranlarında ki uygulamalar ve  menüler ihtiyaçlar doğrultusunda mevzuatlarımıza uygun olarak güncellemeler yapılmaktadır.
* Daha önceki uygulamalarda üç ayrı grup tek referans numarası altında sistem kaydı yapılırken, son güncelleme ile artık her grup farklı referans numarası altında sistem tarafından kaydedilmektedir. Tarafınızca yapılacak ödeme sorgulama ve evrak takiplerinde ait olduğu referans numarası üzerinden işlem yapılmalıdır.
* Geçmiş aylarda Müdürlüğümüze evrak teslim esnasında talep edilen ve ilgili dönemin genelini (tüm grupları içeren) içeren icmal listeleri, son güncelleme ile artık her gruba ayrı ayrı olarak düzenlenmektedir. Reçetelerin sıralamasını da bu doğrultuda her grubun icmal listesindeki sıraya göre yapılması  ve reçete sağ üst köşesine, bu sıra numarasının yazılması uygun olacaktır.
* Daha önceki mesajlarımızda evrak tesliminde istenilen dönem sonlandırma ekranı faturalandırma seçeneği üzerinden üç grubun topluca alındığı "tümünü listele" bölümünden alınan liste son güncelleme ile her grup için ayrı ayrı alınmaktadır.  Bu doğrultuda daha önce de söylendiği gibi her grup ayrı zarf  içerisinde  olmak üzere o gruba ait "tümünü listele" çıktısı ait olduğu zarf üzerine eklenmesi gerekmektedir.
Bilgilerinize sunulur.
 

Odamız eski yönetim kurulu üyelerinden Ecz.Mustafa KUYUMCU'nun  babası Hamdi KUYUMCU  vefat etmiştir.Cenazesi   07.11.2017 (yarın) Ünye Merkez Büyük Camiinde kılınacak öğle  namazına müteakip  aile kabristanlığında toprağa verilecektir.Merhuma Allah'tan rahmet dost ve akrabalarına başsağlığı dileriz.

 
SGK ile imzalamış olduğunuz "SOSYAL GÜVENLİK KURUMU KAPSAMINDAKİ KİŞİLERİN TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ ÜYESİ ECZANELERDEN TIBBİ MALZEMELERİN TEMİNİ SÖZLEŞMESİ" Kimi maddelerinin hatırlatılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
Madde

"3.2.9. Eczanenin karşılayacağı malzemelerle ilgili TİTUBB’ta bayilik kayıtları tamamlanmış olmalıdır. TİTUBB’a kayıtlı bayilikleri başlangıç tarihinden sona erdiği gün dahil olmak üzere geçerlidir. Eczane, MEDULA sistemindeki gerekli düzenlemeler yapılıncaya kadar bayilik belgelerinin birer örneğini fatura ekinde ibraz etmek zorundadır." hükmü karşılığı; madde

"6.2.2. Sözleşmenin (3.2.9) maddesi gereği eczanenin, bayisi olmadığı ve/veya bayilik süresi dolduğu halde malzemeleri karşılaması halinde reçete tutarının 2 (iki) katı kadar ceza koşulu uygulanır." Ceza hükmü bulunduğu,

Madde

"6.3.6. Eczane tarafından reçete sahibinin kurallara uygun yazılmış reçete ve raporunda yer alan malzemenin hastaya bedeli karşılığında satıldığının tespiti halinde, malzeme bedelinin 5(beş) katı kadar ceza koşulu uygulanır. Reçete içeriği malzemenin hastadan bedeli alınıp aynı zamanda Kuruma fatura edilmesi halinde malzeme bedelinin 10(on) katı ceza koşulu uygulanarak sözleşmesi feshedilir ve 1 (bir) yıl süreyle sözleşme yapılmaz." Hükmü  yeraldığı, bu maddenin fark veya ilave ücret konulu hususlarda değerlendirileceği,

Madde

"6.3.8. Reçetelerdeki ıslak imzanın eczacıya ait olmadığının Kurum tarafından tespit edilmesi halinde ilgili eczacı uyarılır, reçete bedelinin 10(on) katı ceza koşulu uygulanır. Tekrarı halinde reçete bedelinin 20(yirmi) katı ceza koşulu uygulanır sözleşme feshedilir ve 1 (bir) yıl süreyle sözleşme yapılmaz. " Hükmü bulunduğu ,

Madde

"6.3.10. Eczacı veya eczanede çalışanlar tarafından sahte reçete/reçete eki belgenin (sahte barkod, sahte reçete veya sahte rapor vb.) Kuruma fatura ettiğinin tespit edilmesi halinde reçete tutarının 10(on) katı tutarında ceza koşulu uygulanır. Tekrarı halinde reçete tutarının 20 (yirmi) katı ceza koşulu uygulanarak sözleşme feshedilir ve 1 (bir) yıl süreyle sözleşme yapılmaz." Hükmü bulunduğu,

- Yukarıda belirtilen ve sözleşmenin diğer maddelerine uygun iş ve işlem yapılması önemle hatırlatılır.

 

Ayrıca medikal malzeme fatura teslimlerinde aşağıda belirtilen hususlarda eksiklikler görülmektedir.

1- İcmal listesi eczacı tarafından imza/kaşe yapılmalıdır

2- Faturalandırma "Tümünü listele" seçeneğinden çıktı alınıp eczacı tarafından imza/kaşe yapılmalıdır.

3- TITUBB veya ÜTS Zorunluluğu olan ürünlerde hastanın müracaat tarihine göre satılan ürünün barkod numarası ve satan eczane (depo veya ana firma değil) üzerinden "Tıbbi Cihaz Durumu Sorgulama" ekranından çıktı alınmalı ve reçete ekine eklenmelidir.

4- Medikal reçete kayıt çıktısının reçete ve rapor üstüne eklenmesi gereklidir.

5- Reçete arkalarının eczacı tarafından imza/kaşe yapılmalıdır. (Sözleşmedeki kaşe örneğinde yeralan bilgilerle birlikte)

6- YUPAS Numarası ile işlem yapılan yurt dışı hastaların reçete arkalarında SGK yurt dışı servislerince müstehaktır onayı yapılmalıdır.

7- Teslim zarfı ve dilekçesi üzerindeki bilgilerin doğru olarak doldurulması gereklidir.

8- Her grup fatura ayrı zarf içerisinde teslim edilmelidir.

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesi hususu;

Not: İletilen mesajların konusu resmi içerik taşımamakta olup, uygulamaların daha sağlıklı ve hızlı yürütülmesi içindir. Kurumumuz mevzuatlarına http://www.sgk.gov.tr adresinden ulaşılabileceğinden asıl olan o konudaki Kurumumuz mevzuatlarıdır.

SAMSUN SAĞLIK SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ

Denizevleri Mah. 228. Sk. No:6 Atakum / SAMSUN

Tel: 0362 4330936

Dahili: 3075 – 3076 – 3080

Fax No: 0362 431 17 15

 

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 523