Mor/Turuncu Reçete

Altınordu
Korkmaz Ecz
0452 212 45 87
Devlet Hastanesi Arka Otopark Çıkışı Yunuskent Karşısı

Eser Ecz
0452 214 38 65
Bucak Cami Karşısı

Tülin Ecz
0452 888 30 00
Köprübaşı Mevki Finansbank Bitişiği

Fatsa
Eczane Pera
0452 400 16 46
Devlet Hastanesi Acil Kars

Ünye
Derman Ecz
0452 323 12 42
Hkmet Cad. No:28

Ziyaretci İstatistiği
mod_vvisit_counterBugün41
mod_vvisit_counterDün1361
mod_vvisit_counterHafta41
mod_vvisit_counterAy24534
mod_vvisit_counterToplam2857123

Haber Arşivi

Türk Eczacıları Birliği tarafından geliştirilen, meslektaşlarımız için bir farmasötik bakım asistanı olarak tasarlanan yeni tebrp web uygulaması çalışmaları tamamlanmıştır.

Meslektaşlarımız, özel bir kurulum ve güncelleme gerektirmeyen; ilaç, ara ürün, takviye edici gıda, tıbbi malzeme, kozmetik kategorilerinde 15.000'in üzerinde müstahzar, 2000'in üzerinde aktif bileşen içeren yeni tebrp web uygulamasına,  internet erişimi olan her yerden ücretsiz olarak ulaşabilecektir.

tebrp web uygulaması içeriğindeki ana başlıklar şu şekildedir:

 

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından, 15.11.2017 tarihinde Kurumun internet sayfasında yayımlanan duyuru ile, Ek İzlemeye Tabi İlaçlar” listesinin güncellendiği bildirilmektedir.

15.11.2017 tarihinden itibaren geçerli olacak güncel liste ekte yer almaktadır.

Ek İzlemeye Tabi İlaçlar Listesi için tıklayınız.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu Muhasebe Daire Başkanlığı'ndan Birliğimize yapılan bilgilendirmede;

2017 Ağustos Ayı Hastane, Eczane, Optik ve Tıbbi Malzeme Tedarikçilerine Ait Fatura Bedellerinin 15.11.2017 tarihinde bankaya gönderileceği ve aynı gün eczacılarımıza ödeme yapılacağı iletilmiştir.

Tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

 

Bilindiği gibi Yardımlaşma Sandığına üye meslektaşlarımızın eczaneleri TEB Artı Sigorta Brokerliği aracılığıyla 10.02.2017 tarihinden itibaren, "Grup Eczane Sigortası" yaptırılarak güvence altına alınmıştı.

Standart Teminat ve bedellerde yapılan grup poliçesinin her yıl güncellenmesi, geliştirilebilmesi ve tüm kıymetlerin güvence altına alınabilmesine yönelik çalışmalarda kullanılmak üzere üyelerimizin eczanelerindeki kıymetlerin (emtia, dekorasyon, demirbaş, manuel reçete gibi) toplam değerlerinin, Eczacı Bilgi Sistemi üzerinde yayınlanan formlara üyelerimiz tarafından girilmesi gerekmektedir. Eczane Bilgi Sistemi üzerinde söz konusu verilerin girişinin yapılacağı ekrana ait ekran görüntüsü ekte iletilmektedir.

 

 

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yayımlanan 13.11.2017 tarihli duyuru ile, Onko İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. nin ithal ruhsatına sahip olduğu "Ig Vena IV İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Flakon 100 ml" adlı ürünün, 167626 seri numaralısına güvenlik gerekçesiyle 19 Kasım 2015 tarih ve 29537 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Geri Çekme Yönetmeliği" ne göre 1. sınıf A seviyesinde (nihai kullanıcı seviyesi) geri çekme işlemi uygulandığı, gereğinin yapılmasının ilgili firmaya duyurulduğu belirtilmektedir.

Kurum duyurusu için tıklayınız.

 

Odamız üyesi Ecz. Gökhan ARSLAN'ın Bucak Mah. Bekir Sıtkı Pamuk Caddesi ( Bucak Camii-Toptancı Yanı) No:8/A Altınordu/ORDU yer alan Arslan eczanesinin açılışı yapılacaktır.

Genç meslektaşımıza meslek hayatında başarılar dileriz.

Açılış : 11 Kasım 2017 Cumartesi günü Saat:12.00


 

 

Talebi olmadığı halde farklı firmalardan bedelsiz veya konsinye şeklinde Eczanelerimize ürün gönderildiği konusunda şikayetler gelmektedir.

Eczanelerimizin bu gibi ürünleri kargolardan kabul etmemeleri ve personellerini bu konuda uyarmaları uygundur.

 
Bilindiği üzere Kurumumuz ile ayaktan hazır tıbbi malzeme sözleşmesi imzalamış merkezlerin reçete giriş ve dönem sonlandırma ekranlarında ki uygulamalar ve  menüler ihtiyaçlar doğrultusunda mevzuatlarımıza uygun olarak güncellemeler yapılmaktadır.
* Daha önceki uygulamalarda üç ayrı grup tek referans numarası altında sistem kaydı yapılırken, son güncelleme ile artık her grup farklı referans numarası altında sistem tarafından kaydedilmektedir. Tarafınızca yapılacak ödeme sorgulama ve evrak takiplerinde ait olduğu referans numarası üzerinden işlem yapılmalıdır.
* Geçmiş aylarda Müdürlüğümüze evrak teslim esnasında talep edilen ve ilgili dönemin genelini (tüm grupları içeren) içeren icmal listeleri, son güncelleme ile artık her gruba ayrı ayrı olarak düzenlenmektedir. Reçetelerin sıralamasını da bu doğrultuda her grubun icmal listesindeki sıraya göre yapılması  ve reçete sağ üst köşesine, bu sıra numarasının yazılması uygun olacaktır.
* Daha önceki mesajlarımızda evrak tesliminde istenilen dönem sonlandırma ekranı faturalandırma seçeneği üzerinden üç grubun topluca alındığı "tümünü listele" bölümünden alınan liste son güncelleme ile her grup için ayrı ayrı alınmaktadır.  Bu doğrultuda daha önce de söylendiği gibi her grup ayrı zarf  içerisinde  olmak üzere o gruba ait "tümünü listele" çıktısı ait olduğu zarf üzerine eklenmesi gerekmektedir.
Bilgilerinize sunulur.
 

Odamız eski yönetim kurulu üyelerinden Ecz.Mustafa KUYUMCU'nun  babası Hamdi KUYUMCU  vefat etmiştir.Cenazesi   07.11.2017 (yarın) Ünye Merkez Büyük Camiinde kılınacak öğle  namazına müteakip  aile kabristanlığında toprağa verilecektir.Merhuma Allah'tan rahmet dost ve akrabalarına başsağlığı dileriz.

 

Sevgili Meslektaşlarımız;

Nöbet konusunda problem yaşanmaması için nöbet ile ilgili özel talepleri olan eczacılarımızın her ayın 15'ine kadar bir sonraki ay ile ilgili olan taleplerini yazılı dilekçe ile Odamıza bildirilmesini rica ediyoruz.

Ayın 15'inden sonra gelen istekler nöbet hazırlanmış olduğu için nöbet komisyonu tarafından değerlendirilmeyecektir. Eczacılarımızın değişikliği kendi bölgelerinden uygun olan bir eczacı ile görüşüp nöbet komisyonuna bildirecek ve değişiklik uygun ise yapılacaktır. Ayrıca nöbet ile ilgili görüş ve önerileri olan eczacılarımız da bir dilekçe ile Odamıza başvuruda bulunması çalışmalarımızın olgunlaşması açısından önemlidir.

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 390